Na aanvankelijk een wat trage start qua inschrijvingen werd het organiserend comité uiteindelijk verrast met een mooi deelnemersveld: 33 Pampussen, 32 12-voets Jollen, 9 Finnen, 9 Solo’s en 5 ILCA7’s. Mogelijk speelde de weersverwachting van een week eerder daarbij een rol; toen werd nog uitgegaan van een windje van 10 tot 12 knopen en een temperatuur van 24 graden.
Op zaterdag bleek de werkelijkheid helaas anders. De gemiddelde windsterkte lag rond de 17 tot 18 knopen, met uitschieters tot 26 knopen. Voor menig zeiler was dat reden om aan de kant te blijven. Wie het wel aandurfde, beleefde een prachtige maar wilde zeildag. Er werden drie races gevaren in de inner- en outerloop. Bij de laatste race waren er nog maar drie 12-voets Jollen in de wedstrijd, waarvan er twee over de finish kwamen. Van de 24 gestarte Pampussen finishten er in race 3 nog 14. Bij de Finnen kwamen 5 boten over de lijn, bij de Solo’s 4 en bij de ILCA7’s 3. Tijdens het palaver werd al duidelijk dat diverse zeilers niet het water op zouden gaan.
Het WOC had een goede baan uitgelegd en op verzoek werd de laatste wedstrijd op de innerloop ingekort. De ribs waren druk met omgeslagen boten en moesten eenmaal ingrijpen na een klapgijp op een Pampus, waarbij de stuurman overboord was geslagen. De bemanning van Pampus 448 reageerde sportief en betrokken door met de bewuste boot mee te varen naar de haven, zodat de stuurman kon worden verzorgd.
Eenmaal terug in de haven kon de borrel beginnen. Vanuit de organisatie werd een drankje aangeboden, met bitterballen en kaasstengels, onder het genot van muziek. De aansluitende barbecue was uitstekend verzorgd en iedereen genoot van het eten en de service van Joost en zijn team.
Zondagochtend begon met een bleek zonnetje en iets milder weer. De windsterkte lag nog steeds rond de 15 tot 16 knopen, met uitschieters tot 20 knopen. Bij de koffie was er een plak Hollandse oma-cake. Het WOC kon de baan op dezelfde plek uitleggen en ook op zondag werden drie races gevaren. Daarmee kreeg het weekend, ondanks de stevige omstandigheden, een mooie sportieve afsluiting op het water.
Uitslagen
1e prijs ILCA7: Maarten van de Spek
1e prijs Finn: Johan van de Pavert
1e prijs Solo: Huub de Haas
1e prijs 12-voets Jol: Fred Knitel
1e prijs Pampus: Paul Bournas
De prijsuitreiking vond plaats op het terras, opnieuw onder het genot van een drankje en een bitterbal, ditmaal in het zonnetje. Wedstrijdleider Paul de Groot reikte de prijzen — de bekende tegeltjes — uit aan de winnaars en aan de nummers twee en drie. Daarna bleven nog enkele zeilers gezellig hangen, waarna iedereen moe maar voldaan huiswaarts ging.
Namens het comité willen we alle zeilers, de vrijwilligers van het WOC en het team van Joost bedanken voor de geweldige, ontspannen en sportieve sfeer tijdens het weekend!
Graag tot de editie van 2027.
Comité Holland Weekend 2026
Traditioneel gezellig
Petra Wilkens, Jacqueline Francoys, Marije Meyboom, Arie-Willem Roozendaal en Lukas Arends